Wystawa "Autopsja"

Justyna Ferska

Ukończyłam Akademię Fotografii w Warszawie. I to właśnie tam pojawił się pomysł na wystawę.
Na zajęciach wykładowca kazał wymyślić projekt na zaliczenie roku. W ostatniej chwili uznałam, że ciekawa mogłaby być wizyta w Domu Pomocy Społecznej. To trudny i rzadko spotykany temat, ale nie zniechęciło mnie to.

Przedstawiłam swój pomysł z niepewnością. Został zaakceptowany. Po wielu telefonach, pozytywny odzew uzyskałam tylko z Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie. Wstępnie miałam zrobić tylko zdjęcia. Jednak w trakcie tworzenia projektu- wpadłam na pomysł żeby nagrać do tego krótkie wywiady z bohaterami. Dodadzą więcej emocji, które przeżyłam w trakcie tworzenia fotografii.

Okazało się, że cały materiał wzbudził wśród odbiorców wiele emocji oraz empatii. Spędziłam wiele godzin na przygotowaniu tego projektu- ale jak widać opłacało się! Postanowiłam żeby ujrzało światło dzienne na co dzień- wrzucając to na moją oficjalną stronę. Dla tych którzy nie mieli okazji zobaczyć na żywo. Mam nadzieje, że te krótkie historie wzbudzą Was do refleksji. Liczę na to, że to pierwsza, ale nie ostatnia wystawa przygotowana przeze mnie.

See you soon

 

“Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.”
—Robert Bresson

error: Zawartość chroniona - zakaz kopiowania oraz pobierania